niedziela, 24 czerwca 2012

Widok z przełęczy między wsiami Obručné i Lenartov na Słowacji * View from the pass between Obručné and Lenartov, Slovakia

Wsie Obručné i Lenartov znajdują się w północno-zachodniej części historycznej słowackiej krainy Szarysz, niedaleko od polskiej granicy. Przebiegająca tamtędy droga ze Starej Lubowni do Bardejova wspina się na przełęcz między tymi dwiema wsiami. Przełęcz ta oddziela nie tylko powiaty bardejowski i lubowniański, ale także dorzecze Popradu na zachodzie od dorzecza Topl'i na wschodzie. Topl'a, dopływ Ondavy, znajduje się już w dorzeczu Dunaju. Na zdjęciu widok na wschód, w stronę doliny Topl'i.

Obručné and Lenartov are villages in the north-east part of Šariš, historical region in Slovakia. The pass between the villages is a border between Stará Ľubovňa and Bardejov districts, and also between Poprad and Topl'a basins. The river Topl'a, the right tributary of Ondava, belongs to the drainage basin of the Danube. On the picture: view towards east - the valley of the Topl'a river.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz