sobota, 27 marca 2010

Ropska Góra

Ropska Góra to wzniesienie między miasteczkiem Grybów a wsią Ropa, na trasie z Gorlic do Nowego Sącza. Oddziela zlewisko rzeki Ropy od zlewiska Białej Dunajcowej, przepływającej przez Grybów. Na Ropską Górę wspina się szosa łącząca Gorlice z Grybowem i Nowym Sączem. Rozciągają się stamtąd piękne widoki. Poniższe zdjęcia zrobiłam w maju 2008 roku.
Panorama w stronę Grybowa.
Na zdjęciu powyżej widać fragment szosy z Gorlic do Grybowa.

Góra Chełm (779 m n.p.m.).

Widok w stronę wsi Ropa. Góry, patrząc od lewej, to: Łysiec (662 m) nad Łosiem, Ubocz (617 m), Kiczera Żdżar (610 m), Polana (672 m) - ta sama, u stóp której bywałam nad rzeką, Sucha Homola (706 m). Za Kiczerą Żdżar, w dolinie między Uboczem a Suchą Homolą znajduje się sztuczne Jezioro Klimkówka - ludziom z innych części Polski znane przede wszystkim jako rzeka Dniepr z filmu "Ogniem i mieczem".

3 komentarze:

 1. śliczne widoki
  pozdrawiam miło z deszczowego Koszalina

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak często pokonuje ta trasę :):)..Wiesz..oglądamy coś na codzien i zupełnie przestajemy na to zwracać uwagę..Twoje fotografie ukazują prawdziwe piękno naszej okolicy:):)..
  Mało osób wie,że nasza "Klimkówka" przekształciła sie na jakis czas w Dniepr..Cieszę się,że o tym wspomniałaś..Pozdrawiam Cie bardzo cieplutko,mimo,iz gorlickie niebo zasnuło sie chmurkami i chyba deszczyk nam przyniesie..Usmiechnietych,wiosennych chwil zyczę:):):)

  OdpowiedzUsuń
 3. I Tobie wszystkiego dobrego życzę, Promyczku. I dziękuje za miły komentarz. Ja też codziennie pokonuję tę trasę jadąc do pracy i z powrotem i czasami sama sobie muszę pokazać ją z trochę innej perspektywy.

  OdpowiedzUsuń